Mladší žáci bronzoví na finálovém turnaji Přeboru MŽ
Profilovka
22. 06. 2024.

Mladší žáci (Tomáš Pospíšil) - Ve dnech 15. až 16. června se v daleké Karviné konal finálový turnaj mladších žáků pro sezonu 2023-24.

Odjezd byl naplánován již na pátek a jela s námi velmi početná skupina rodičů a sourozenců. Další týmy, které se na finálový turnaj probojovaly, byly HC Kert Park Praha, HBC Kladno, HC ŠD Písek, HBC Pardubice a SK Rebel Praha. Velký paradox byl, že turnaj, na který jsme jeli v pátečním provozu čtyři hodiny, jsme měli nejblíže… Hned v pátek jsme měli možnost společného tréninku na jednom z největších zimních stadionů v ČR. Bohužel ohromná byla i hrací plocha (60x30 m), což je opravdu pro takto staré děti masakr…

V základní skupině A jsme postupně změřili síly s Kladnem a Kertem Praha. V prvním zápase jsme potkali borce z Kladna a i když jsme soupeře výrazně přestříleli 30:13, dlouho jsme se nemohli střelecky prosadit a po první třetině dokonce prohrávali. Ve druhé třetině se nám díky S. Svobodovi a M. Hosprovi podařilo překlopit výsledek na naši stranu a my si mohli připsat první body do tabulky. Ve druhém zápase nás čekal Kert Park a my šli hned ve 22. vteřině zápasu díky S. Kochovi do vedení. Soupeři nelze upřít snaha, ale my měli na naší straně neuvěřitelného Sebastiana Svobodu, který si připsal v zápase hned šest branek. První den se vydařil a my čekali na to, kdo skončí druhý ve skupině B.

Bohužel ten druhý byl HBC Pardubice. Jediný tým, který nás v sezoně porazil. Tým, který má skvělého gólmana, který naše útočníky trápil celou sezónu. Semifinále jsme začali velmi dobře a celou první třetinu jsme byli lepší. Bohužel ve třetině druhé přišla osudová část zápasu, ve které jsme během devíti vteřin dostali dvě branky při naší přesilovce. To se nám nestalo za celou sezónu. Naši hráči byli najednou úplně dole a v další části třetiny jsme se jen těžko dostávali do hry. Třetina třetí byla opět v naší režii, ale snížit se nám z hole Matyho Hospra podařilo až necelé tři minuty před koncem. Obrovský nápor v závěru, kdy jsme zkoušeli hru bez brankáře a měli velikou šanci, rozsekl soupeř gólem do prázdné brány tři vteřiny před koncem…obrovské zklamání pro nás všechny.

Ale i bronzová medaile, která byla pořád ve hře, nás hnala dál. Podruhé jsme se potkali s HC Kert Parkem Praha. Výsledek 10:0 se ale nerodil tak snadno. V první třetině byl zápas velmi vyrovnaný a naše vedení bylo jen 1:0. Postupem času se projevila naše fyzická a herní převaha a skóre narůstalo. My tak po závěrečném hvizdu mohli převzít pohár a medaile za třetí místo. Nejlepším útočníkem turnaje byl po právu vyhlášen náš Sebastian Svoboda. Klukům a Majdě velmi děkuji za celý turnaj. Byl to opravdu skvělý víkend, který jsme si všichni užili.

Sestava: Michal Nadrchal, Maty Voženílek – Táda Hospr, Tom Pospíšil, Adam Krebs, Víťa Neliba – Matěj Gajski, Maty Hospr, Ondra Jelínek, Majda Králíčková, Kuba Malý, David Myšík, Séba Svoboda, Ondra Ullrych, Domča Kubíček, Filda Kerner, Pepa Milichovský, Míša Topič, Adam Šprync, Séba Koch

Hodnocení celé sezóny: Když jsme v září tento tým přebírali, nikdo z nás neměl veliké ambice. Netušili jsme ale, jak silné jádro v tomto týmu zůstalo z minulé sezóny. První silný okamžik by 17. listopad a vyhraný kvalifikační turnaj. Během dalších měsíců jsme viděli obrovský posun ve hře u dalších kluků a začínali jsme trošku doufat, že by medaile nemusela být zas tak nereálná…Obrovsky nám pomohli kluci z přípravky a nám se to nakonec POVEDLO a já jsem na kluky s Majdou moc PYŠNÝ!! Všem, kdo s námi tento skvělý víkend prožil, děkuji. Bylo to nezapomenutelné.

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.