Zlatý turnaj žen očima Petry Holoubkové
Profilovka
14. 06. 2024.

Ženy (Petra Holoubková, úvod red.) - O mistrovském titulu našich žen jsme již informovali bezprostředně po turnaji. Nyní přinášíme podrobnější pohled od členky týmu Petry Holoubkové, která hned po turnaji cestovala do zahraničí, a proto ten časový odstup.

O víkendu 1. a 2. června se sešlo všech osm týmů hokejbalové ligy žen ve Svitavách. V sobotu byla na programu závěrečná utkání základní skupiny a v neděli pak boje o medaile případně umístění na pátém až osmém místě.

Svítkovské hokejbalistky měly již s předstihem zajištěné boje o medaile, otázkou bylo, z jakého místa půjde tým do semifinále a kdo bude nakonec jejich soupeřem.

V sobotu "Hvězdy" uhájily v tabulce  třetí místo a bylo tedy jasné, že v semifinále potkají loňského a předloňského mistra z Prachatic.

V neděli ve dvanáct hodin tak začal klíčový duel, ze kterého měl vzejít první finalista. Lucie Rejlová poslala dlouhou přihrávku dopředu do levého rohu na Holoubkovou, která sebrala míček a poslala ho před branku Dominice Němcové a ta prostřelila gólmanku Prachatic Hořínkovou. To byla jediná gólová akce celého zápasu. Svítkov dobře bránil, ale rozhodně se nestahoval pouze do obranné hry a Prachatice nenašly na hráčky z východu Čech recept.

HBC Prachatice x HBC Svítkov Stars Pardubice 0 : 1 (0:1, 0:0)

Statistiky zápasu

Svítkovské ženy tak po po čtrnácti sezónách, kdy dlouhou dobu sbíraly nepopulární „brambory“ nebo pátá místa a po dvou bronzech z posledních sezón teď v Lize žen postoupily do finále!  Hvězdy slavily, ale také dobře věděly, že tím to pro ně nekončí …

Druhé semifinále ovládly hráčky TJ Sršni Svitavy, když porazily Panthers Kadaň: 3:1. Bylo tedy jasné, že právě ony budou soupeřkami Svítkova v boji o titul mistryň České republiky.

V šestnáct hodin se hráčky seřadily na modrých čarách a vyslechly si hymnu České republiky. Krátce poté pak bylo vhozeno úvodní buly historicky prvního finále pro oba týmy. Svitavy na domácí půdě hnaly diváci a už ve třetí minutě zápasu skórovala Tereza Radová. V první polovině zápasu už další branka nepadla, ale sotva byla rozehrána druhá polovina zápasu, tak bylo srovnáno. Lucie Kubínová se po přihrávce od Míši Hájníkové nemýlila a vrátila Svítkov do hry. Stejná hráčka pak v šestnácté minutě zápasu dostala nahrávku do brejku a znovu ukázala, proč patří už několik sezón k nejlepším českým hokejbalistkám. Ve 21. minutě zápasu srovnala Andrea Kantorová a skóre bylo 2:2. Lucka Kubínová ale znovu předvedla svůj um, znovu se sama dostala před brankářku domácích Voříškovou a mohla slavit hattrick ve finále Ligy žen! Ale co je nejdůležitější, že mohla o pár minut později se svými spoluhráčkami slavit titul mistryň republiky! Svitavy i přes power play v posledních minutách už nesrovnaly a vyrovnané utkání (Kateřina Teplá si připsala ve finále třináct zákroků, gólmanka Svitav Voříšková čtrnáct) tak ovládl Svítkov. Oslavy vypukly naplno a naše holky se dočkaly! Konečně jsou zlaté a konečně se jim splnil jejich sen!

TJ Sršni Svitavy x HBC Svítkov Stars Pardubice 2 : 3 (1:0, 1:3)

Tým pod vedením trenéra Tomáše Pelcmana dokráčel na vrchol hokejbalového Olympu a hráčky v černých dresech mohly slavit historický úspěch!

Slovo trenéra Tomáše PelcmanaFinálový turnaj ve Svitavách začal dohrávku základní části, kde jsme během sobotního dne odehráli tři utkání. Již tam jsme si řekli, co chceme hrát, a kdo má jaký úkol na hřišti i mimo něj. Naše družstvo se v konečném pořadí umístilo po základní části na třetím místě a nedělní den začalo semifinálovým utkáním proti Prachaticím. V tomto utkání jsme převedli velmi bojovný výkon, kde rozhodla nakonec pouze jedna střelená branka. Bylo to klíčové utkání celé sezóny. Věděli jsme, že postup do finále je velký úspěch, ale nechtěli jsme prohrát poslední utkání sezóny. Do finálového utkání jsme vstoupili velmi opatrně a po první polovině jsme prohrávali 1:0. V druhé polovině jsme přidali na tempu a využili jsme dovedností Lucie Kubínové, která se blýska skvělým hattrickem. Euforie po vítězném finálovém utkání byla neuvěřitelná. Všem děvčatům gratuluji k neočekávanému úspěchů, který si, ale zasloužili svý svou bojovnosti a charakterem.

Slovo hráčky Petry Holoubkové: Když jsem letos viděla, jak jsou týmy v první „čtyřce“ nabité, tak jsem si říkala, že jakákoliv medaile bude úspěch. Uvidíme jak to dopadne, půjdeme krůček po krůčku … pěkně zápas od zápasu .. hlavně nemyslet moc dopředu. Opět se ukázalo, že jsme skvělá parta, která umí táhnout za jeden provaz, navzájem se podporujeme a umíme každá přijmout svou roli v týmu. O tomto okamžiku jsme několik dlouhých let snily a teď je to tady !!!

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.