![Kruh zdraví - dobrý příklad úspěšné firmy se sociálním přesahem](/storage/resized/posts/import-498x375/688278882.jpg)
![Pardubický kraj](/storage/resized/companies/January2024-100x100/sdaDDV2TVGuPW8Iy7Pvk.png)
Budování cyklostezky z Nasavrk do Hodonína nebo rozšíření areálu Keltského skanzenu v Nasavrkách. O těchto tématech jednal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se starostou města Milanem Chvojkou.
„Nasavrky společně s obcí Hodonín připravují vybudování cyklostezky, která propojí obě sídla na silnici II. třídy II/337. Na této komunikaci je most, který byl postaven na začátku 20 století, a v rámci jeho rekonstrukce by na něm měla vzniknout i chodníková část, po které bude převeden provoz cyklistů a pěších. Samotný most je v nevyhovujícím stavu s nosností maximálně 21 tun. Aktuálně je vyprojektováno, a dokonce je vydané stavební povolení. Předpokládané náklady na stavbu činí necelých 20 milionů korun s tím, že součástí je mostní provizorium, aby mohl být na silnici zachován provoz. Pokud bychom dokázali naplánovat objízdné trasy především pro autobusovou dopravní obslužnost, tak bychom nemuseli mostní provizorium řešit, což by znamenalo úsporu přibližně tři miliony korun. To by mohlo pomoci urychlení investice, a to již v příštím roce, jelikož jak Nasavrky, tak Hodonín mají svoji část cyklostezky připravenou k realizaci právě pro rok 2026,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
Řeč byla také o rozvojových aktivitách Keltského skanzenu Nasavrky. Prioritou je projekt revitalizace lesa přiléhajícího k areálu skanzenu, kde je plánován vznik herně-edukativního prvku prezentující Kelty jako dobyvatele nerostných surovin. Hlavní aktivitou má být rýžování zlata. Projekt vzniká ve spolupráci spolku Boii a Geoparku Železné hory a Pardubický kraj i město Nasavrky záměr podporují.