Ve Svítkově žijeme pohádku, hlásí před pátým semifinále trenér Kopečný
Profilovka
18. 05. 2024.

A-tým: Už jen dva dny zbývají do rozhodujícího utkání semifinále. Postoupí Svítkov nebo Kert Park Praha? To se dozvíme už tuto sobotu. Duel startuje v 16:00 hodin v areálu v pražských Lužinách. Vyzpovídali jsme pro vás hlavního trenéra Stars Petra Kopečného, který před pátým semifinálovým zápasem přiznal, že už teď je na svůj tým patřičně hrdý.

Semifinálovou séfii proti Kert Parku rozhodne až pátý zápas. Co říkáte na vyrovnanost celé série?

Užíváme si to. Žije tím opravdu celý klub. Pro nás je to celkově taková pohádka, která se už tři roky s námi táhne. Od postupové sezóny do Extraligy stále žijeme svůj sen.

V sobotním utkání “u myší díry” museli černobíli ve 3. třetině dotahovat tříbrankové manko, aby nakonec zápas dostali až do samostatných nájezdů. Co jste si po druhé periodě v kabině říkali?

Nabádali jsme hráče, abychom brzy po začátku třetiny snížili. Také jsme se chtěli v maximální míře tlačit do brány. Nechtěli jsme zápas vypustit už kvůli tak skvělým fanouškům, které máme a udělali jsme dobře.

Co vám ten sobotní duel ukázal?

Ukázal mi obrovskou vůli celého týmu, srdce a touhu se nevzdávat až do posledního hvizdu utkání.

V neděli pak Svítkováci odvrátili mečbol Kertu a vrátili sérii do pražských Lužin. Dokazuje to také dobré nastavení týmu?

Naprosto. Pro naše kluky mám jen slova uznání. Někteří opravdu rostou každým zápasem série a vyrůstají z nich noví lídři. Jsem na ně už teď nesmírně pyšný.

V čem se oba domácí duely od sebe lišily?

Sobota, kromě třetí třetiny, nebyla z naší strany dobrá. Kluci logicky po očku sledovali souběžný zápas Alfy s Hostivaří. Po jistotě třetího místa se dostavilo uspokojení a možná i proto úvod utkání vypadal tak, jak vypadal. Naopak neděle byla ve znamení větší lehkosti. Právě pevná půda pod nohama jistotou třetího místa nám pomohla se uklidnit a nekoukat tolik okolo sebe. Ačkoliv jsme prohrávali o dva góly, byli jsme naprosto vklidu a opět jsme věřili v obrat.

Nadcházející sobotu se v pražských Lužinách rozhodne o druhém finalistovi letošní Extraligy. Co v tom utkání bude klíčem k úspěchu?

Těch aspektů je mnoho a zároveň málo. Pro nás to bude zejména o stoprocentní koncentraci, a to od 1. minuty zápasu. Věřím, že klíčem k úspěchu budou také naši nejlepší fanoušci v celé republice, kteří jsou vedeni naprosto šíleně úžasným Marwinem!

Svítkovský tým má s pátým zápasem zkušenost z loňské sezóny, kdy v posledním zápase čtvrtfinále urval v Karviné postup mezi nejlepší čtyři týmy. Bude hrát tato zkušenost nějakou roli?

Každá taková zkušenost ve vás něco zanechá a jistě vás posune. Pomůže týmu právě v těch momentech, kdy všichni vědí, že každá maličkost rozhodne o celé sezoně. My v současném kádru máme 13 hráčů s touto zkušeností z loňské sezóny, takže si to v kabině rádi připomeneme.

Kert Park má ve svých řadách několik velezkušených hráčů. Na co konkrétně si ale dát v sobotu pozor?

Tohle se snažíme neřešit. My se budeme soustředit sami na sebe a pojedeme si ve své bublině z víkendu.

Rozhodující 5. zápas semifinále mezi HC Kert Park Praha a HBC Svítkov Stars Pardubice odstartuje v sobotu 18.5. v 16:00 hodin v Praze. Pokud o víkendu nedorazíte podpořit hráče s hvězdou na hrudi přímo do pražských Lužin, utkání můžete sledovat také živě na stanici ČT Sport plus.

Přesto věříme, že si zápas, který historie svítkovského hokejbalu nepamatuje, nenecháte ujít přímo na místě. Nejen že budete svědky skvělého hokejbalu, můžete ale zároveň pomoci svítkovskému fanklubu dohnat černobílé do finále! Vaši podporu budou naši hráči potřebovat! Minulý víkend hráli Svítkováci skvěle, pátý zápas si ale vynutili hlavně díky vám a vaší fantastické podpoře!

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.